Kolejiště H0 – 390 x 300 cm – Nová zakázka

Získal jsem novou zakázku na stavbu velkého kolejiště v měřítku H0. Kolejiště bude sestaveno ze 4 stejně velkých dílů tak, aby bylo rozebíratelné a dalo se snadno opět složit.

Základním motivem kolejiště bude velké nádraží, které zabere asi polovinu plochy kolejiště a do kterého bude ústit hlavní dvojkolejná trať a vedlejší jednokolejná trať. Součástí nádraží bude také výtopna s točnou. Kolejiště bude stavěno do epochy 3/4. V druhé části kolejiště bude menší horní nádraží pouze se 3 kolejimi, do kterého bude zaúsťovat dvojkolejná i jednokolejná trať. Kolejiště nebude mít žádné větší skryté nádraží.

Na kolejiště budou použity koleje od firmy PECO Code 100 s výškou kolejnice 2,5 mm. Točna bude Fleischmann. Výhybky budou ovládány přestavníky MP1. Kolejiště bude osazeno převážně světelnými návěstidly AŽD 70. Pouze na jednokolejné trati budou mechanická 3ramenná vjezdová návěstidla a předvěsti.

Kolejiště bude ovládáno centrálou Z21 a komponenty Digikeijs. Kolejiště bude připraveno na plně automatický provoz ovládaný softwarem RocRail s výjimkou oblasti točny, která bude řízena ručně.

Předpokládaný termín zahájení prací na tomto kolejiště je vzhledem k dalším zakázkám až přibližně v říjnu 2022. Předpokládaná doba stavby je zhruba 6 měsíců.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář