Pokud chcete ušetřit na kolejišti místo, je vhodné použít tzv. dvojtou kolejovou spojku. Oč se jedná? Jde o křížení zobrazené na následující fotografii.

Bohužel ne všichni výrobci kolejiva toto křížení nabízí a pokud už nabízí, tak jen takto jednoduché. Někdy je ale potřeba v tomto křížení, které se poměrně často na železnici vyskytuje, použít i anglické výhybky, a to už žádný výrobce nedělá. Nezbývá tedy, než nakoupit jednotlivé výhybky a kříže a celý tento díl si vyrobit.

Úspora místa je jednoznačná. Však každé kolejiště je o kompromisu mezi dostatkem prostoru pro kolejiště a jeho modelovostí. Poskládat takové křížení ale není úplně jednoduché a také není jednoduché toto křížení správně elektricky zapojit. Pokud si tedy na tuto práci netroufáte, mohu vám křížení vyrobit a dodám vám k němu i schéma, jak ho správně zapojit a jak ho správně ovládat.

Pokud se tedy rozhodnete tuto službu využít, pak počítejte s cenou kolem 2000-3000 Kč za práci. Je to ale cena orientační, záleží i na typu kolejiva a počtu použitých anglických výhybek.

Zde jsou ukázky mých prací:

Křižení ve velikosti H0

Křížení ve velikosti N