Pro svoji práci na kolejištích používám různé pomůcky. Jednou z nich jsou svorky pro pokládku flexikolejí. Jedná se o jednoduchý mechanismus, který pevně sevře kolejnice tak, aby se při ohýbání flexikoleje neposouvaly. Krásná ukázka, jak se se svorkami pracuje, je zde na videu:

 

 

Svorku jednoduše povolíte, položíte na kolej a přitáhnete. K utažení je možné použít buď standardní imbus nebo speciální imbusový šroubovák, s jehož pomocí lze rychle svorku dotáhnout a přitom nemusíte mít šroubovák nasazený kolmo ke svorce, ale může být i mírně šikmo.

Svorky nejsou zrovna levná záležitost. 4 kusy vyjdou asi na 1000 korun – viz odkaz, takže kupovat je na jedno použití, není dobré řešení. Pokud zrovna nestavím kolejiště v dané velikosti, můžu vám svorky i se speciálním šrobovákem zapůjčit.

Svorky pro velikosti H0, TT a N.

Podmínky pro zapůjčení:

Zapůjčení na 1 týden:

  • Zapůjčení 8 ks svorek a šroubováku – 150,- Kč
  • Zapůjčení 16 ks svorek a šroubováku – 250,- Kč
  • Zapůjčení 24 ks svorek a šroubováku – 350,- Kč

Zapůjčení na 1 měsíc:

  • Zapůjčení 8 ks svorek a šroubováku – 300,- Kč
  • Zapůjčení 16 ks svorek a šroubováku – 500,- Kč
  • Zapůjčení 24 ks svorek a šroubováku – 700,- Kč

Pokud si nemůžete svorky osobně vyzvednout, můžu je poslat přes Zásilkovnu za cenu 65,- Kč, v případě i zpětného zaslání 130,- Kč.

Před odesláním požaduji složení kauce ve výši 1000,- Kč za 8 svorek. Kauce bude vrácena po zpětném převzetí zapůjčeného nářadí.

V případě Vašeho zájmu o zapůjčení mě prosím kontaktujte e-mailem nebo telefonicky, abych ověřil dostupnost svorek.