Kolejiště TT 200 x 100 cm – Nová zakázka

Získal jsem zakázku na stavbu jednoduchého kolejiště v měřítku TT o rozměru 200 x 100 cm. Požadavkem zákazníka je výroba rámu, osazení a zaštěrkování kolejí a veškerá elektroinstalace. Zbytek si zákazník dodělá sám.

Se zákazníkem jsem si vyměnil několik e-mailů, abychom upřesnili návrh, který si zákazník vytvořil v podstatě sám. Došlo jen k několika korekcím, aby byly dodrženy rozumné sklony ve stoupáních. Základem je jednokolejná trať ve tvaru osmičky se dvěma menšími nádražími. Skryté nádraží na kolejišti nebude.

Požadavkem zákazníka je použít kolejivo Tillig bez podloží, ale ne kusové koleje, aby bylo co nejméně spojů, ale buď flexi koleje nebo samotné pražce do kterých se budou navlékat kolejnicové pruty. Rám bude vyroben z hoblovaných desek. Podklad pod koleje bude dřevotřísková OSB deska 16 mm. Koleje budou podloženy korkem. Výhybky budou ovládany motrickými přestvaníky MP1. K DCC řízení bude použita centrála Z21, k ovládání výhybek dekodér ROCO 10836 a ke zjišťování polohy vlaků detektor zpětné vazby ROCO 10819. Světelná návěstidla budou ovládána dekodéry PELI.

Na kolejišti by měly být provozovány 3-4 soupravy + nějaká lokomotiva simulující posun. Samozřejmostí je dodání kompletně na míru nastaveného softwaru RocRail pro plně automatický provoz.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář