Stavebnice IGRA model – Skladiště Dačice

V rámci projektu Kolejiště N 300 x 100 cm jsme zakoupili stavebnici od firmy IGRA model – Skladiště Dačice. Jedná se o laserem vyřezávanou stavebnici. S firmou IGRA model již máme zkušenosti. Skládali jsme 2 objekty na Kolejiště N 150 x 75 cm a zkušenosti byly velmi pozitivní.

Stavebnice došla v pěkné krabičce o rozměru 32 x 22 x 3,5 cm.

Uvnitř naleznete pytlík s jednotlivými řezanými částmi, lepidlo a návod. Na velikost obsahu byla krabička zbytečně velká, ale to snad ani nevadí. Lepidlo je na můj vkus příliš tuhé a nepracovalo se mi s ním dobře, takže jsem raději použil klasický Herkules.

Návod je černobílý, schematický a někdy dle mého názoru až příliš stručný. Někdy je potřeba hodně přemýšlet, který díl kam patří. Ještě před tím, než jsem se pustil do práce jsem zkusil spočítat, z kolika dílů se stavebnice skládá. Došel jsem k číslu 155 (bez nálepek), ale mohl jsem se přepočítat. Některé díly z kartonu byly prohlé a před lepením je bylo potřeba narovnat.

Práci jsem zahájil dle návodu stavbou rampy a nosné konstrukce stěn objektu.

Další fází bylo slepení podpěr dřevěné rampy. Řekl bych nejtěžší věc z hlediska titěrnosti. Podpěry jsou ze 4 miniaturních dílů + „betonová“ náplatka. Slepit to jde, krásně to pasuje, ale je to hodně piplačka. Bez pinzety a lupy se asi neobejdete.

Pak přišla na řadu dřevěná konstrukce pod lávku a schody na obou stranách budovy a uložení podlahy uvnitř.

Následovalo usazení lávky samotné, slepení a vlepení dveří a oken a oddělené místnustky. Poté už přišly na řadu první 3 konstrukce krovů.

Po jejich uložení a přilepení přišlo na řadu obložení stěn a poté provlečení podélných krovů. Některé díly jsou velmi tenké a na samé hranici toho, aby se při manipulaci nezlomily. U dvou dílů se mi ulomení části podařilo, ale šlo to zamaskovat.

V tuto chvíli byla poslední možnost pro instalaci osvětlení, kterou do budov řeším světelnými páskami. Je to pohodlné a pásek je vždy již s předřadným rezistorem, takže stačí jen připojit napětí 12 voltů.

Poté se mohly usadit všechny krovy. Opět velmi titěrná práce s vysokými pořadavky na preciznost.

Na závěr se usadila střecha, komín a bylo hotovo.

Hodnocení:

Náročnost stavby: středně obtížné (je potřeba postupovat velmi přesně – chyby se později násobí)

Časová náročnost: asi 5 hodin

Kvalita stavebnice: vysoká přesnost, preciznost a kvalita

Cena: vysoká (pohybuje se kolem 900,- Kč)

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář